Idź do

Ostrzeżenia

Uwaga! Zamknięcie odcinka szlaku "Parking pod Zamkiem - mostek nad Prądnikiem"

Informujemy, iż w Parku Zamkowym, przy kapliczce św. Jana Kantego znajduje się martwy klon jawor, który stanowi zagrożenie dla turystów na szlaku. Ze względu na gniazdowanie w nim ptaków (kowalików), w świetle obowiązujących przepisów, drzewo to może zostać usunięte dopiero po zakończeniu gniazdowania.
Zamknięty odcinek szlaku można obejść drogą gminną (asfaltową) lub zielonym szlakiem (schodami prowadzącymi w stronę zamku w Ojcowie).

Przepraszamy za utrudnienia.

Płatności poprzez terminale kartowe

Uwaga: z przyczyn niezależnych przy obiektach mogą wystąpić okresowe problemy z płatnością przy pomocy karty/telefonu. Jeżeli planujesz zwiedzanie obiektów prosimy o posiadanie również gotówki. Dotyczy to także parkomatów na parkingach, gdzie możliwa jest płatność kartą lub bilonem.

Informacje o szlakach

Dostępne szlaki turystyczne i parkingi

Informujemy, iż teren Parku jest dostępny dla turystów. Czynne są parkingi w Ojcowie i Pieskowej Skale.
Na parkingu "Pod Zamkiem" w Ojcowie zabronione jest parkowanie autokarów i busów powyżej 3,5 t. W takich przypadkach prosimy o parkowanie na parkingu "Złota Góra", który jest oddalony o 1,5 km od centrum Ojcowa.

Prosimy o ostrożność podczas poruszania się po szlakach turystycznych OPN.

Informacje dodatkowe

Zasady udostępniania Parku

Przed planowaną wizytą zapoznaj się z zasadami udostępniania Parku. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie Zasady udostępniania.

Wędrówki z psem na terenie OPN

Na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego można poruszać się z psem. Pamiętaj jednak, że pies musi być prowadzony na smyczy.

Informacja o obiektach turystycznych

  • Zamek kazimierzowski w okresie 20 IV - 31 X jest czynny codziennie. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia dostępne są na stronie Wstęp do Parku. Obowiązuje zwiedzanie indywidualne.
  • Jaskinia Łokietka i Jaskinia Ciemna dostępne są dla turystów od 20.04.2024 r. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia i zasadach zwiedzania dostępne są na stronie Wstęp do Parku
  • Zwiedzanie Ekspozycji Przyrodniczej dla grup zorganizowanych możliwe jest po wcześniejszej rezerwacji. Informacje dostępne są na stronie Rezerwacja zwiedzania Ekspozycji Przyrodniczej. Dla turystów indywidualnych ekspozycja jest czynna od 20.04.2024 r. od poniedziałku do soboty w godz. 9.00-15.00 (ostatnie wejście).

Bilety do obiektów turystycznych

Bilety można kupić w punktach kasowych, które znajdują się przy/w obiektach turystycznych. Nie prowadzimy sprzedaży biletów online.